View Single Post
Stary 07-05-2022, 14:21   #4
MaRo88PL
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-01-2022
Skąd: Bełchatów / Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - nieduża nieszczelność, samoczynne wyłączanie

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalny cykl pracy kompresora klimatyzacji
Jeśli zaczyna wiać ciepłym to inna sprawa, nie wyrabia się i jest to normalne, ale w upałach.
Przy obecnej temp.nie jest to normalne.
Czy mogę domniemywać że już tyle czynnika spieprzyło że kompresor nie wyrabia i się wyłącza ?

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiej nieszczelności? Podałeś spadek podciśnienia. W minutę czy w godzinę? 30 czy 50? A nabijacz papier na szczelność przyłączy miał? Skąd wiesz ile wleciało przez twój układ a ile przez jego przyłącza?
Nie ukrywam że jestem w te klocki laikiem. Wartość wyświetlona na maszynie w trakcie podłączenia i sprawdzania szczelności

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może pojedź do kogoś od klimy. Masz nieszczelność i nabiłeś bez kontrastu za 10 zł,
o azocie nie mówiąc?
Tak - zaryzykowałem zakładając że po pierwsze układ będzie na tyle sprawny że jakiś czas pochodzi oraz dzięki chociaż takiemu nabiciu będę wiedział czy działa reszta (kompresor, itd)
O metodzie sprawdzania kontrastu dowiedziałem się później sprawdzając / szukając informacji na temat możliwej awarii. Teraz wiem że mechanik poleciał w ***** i poszedł na łatwiznę i szybki zarobek (tak to jest jak robi się w auto w obcym mieście nie znając dobrze warsztatów). Człowiek uczy się na własnych, kosztujących nieco błędach. Wiem że drugi raz na pewno do tego warsztatu nie zawitam.

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mała ilość czynnika i normalnie pracujące sprzęgło.
Czyli tak jak w uwadze do odpowiedzi użytkownika Antej - tyle czynnika poszło już w powietrze że kompresor nie wyrabia ... ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
W takim razie poszukiwany dobry i sprawdzony spec o klimy w okolicach Skierniewic (lub Bełchatowa, ale tutaj tylko weekendy wchodzą w grę).
MaRo88PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem