View Single Post
Stary 12-12-2013, 23:38   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego wypowiadaj się na tematy o których masz nieco większe pojęcie
rozumiem, że naprawiasz to na codzień i wiesz co piszesz. ja akurat chociażby dzisiaj naprawiałem układ alternatora w focusie mk2 fl z silnikiem 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do sprzęgiełka to jest układ odcinający alternator podczas rozruchu w FF mk I już występował. Natomiast w mondeo ma on jeszcze jeden cel oszczędzanie paliwa. Alternator jest odłączany na krótko podczas pracy silnika w niektórych momentach. Natomiast zgadzam się z SrS że problemem może być napinacz paska, źle naciągniety może spowodować uszkodzenia sprzegiełka, względnie problemy z alternatorem.
1. żadne ze sprzegiełek jednokierunkowych nie odcina alternatora
2. w których momentach w/g ciebie odcina alternator?
3. napinacz dynamiczny ma sprężynę i nie może być źle naciągnięty bo się go odciąga do założenia paska a nie naciąga. żeby nie być gołosłownym http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Napin...alaxy-SKF/3466
co najwyżej przy awarii (zblokowaniu się) sprzęgiełka jednokierunkowego po pewnym czasie może się rozlecieć ale np. w mondeo mk3 nie ma takiego sprzęgiełka i układ wytrzymuje jeśli jest na dobrych częściach nawet 100 tys. km

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno silniki 1.8 tdci w Mondeo MK4 były dwa - właśnie z łańcuchem rozrządu i paskiem pracującym w oleju.
nie dwa tylko jeden silnik ale zmodyfikowano chyba w 2009 roku część rozrządu. BTW żaden pasek nie pracuje w oleju bo by się rozpadł w krótkim czasie

zacytuję twoje słowa z drobną poprawką na czerwono: Kolego wypowiadaj się na tematy, o których masz nieco większe pojęcie

Cytat:
Ja byłem bardzo zadowolony ze swojego 1,8 do samego końca a cacy zawsze będzie dopóki nie ma się porównania.
święte słowa. JVC chyba czas spadać z tego tematu bo młodzi gniewni.... jeżdżący 1,8 tdci muszą jeszcze kilka aut przerobić zanim nabiorą dystansu do tego silnika. aczkolwiek silnik sam w sobie nie jest zły tylko trochę wiekowy i nieprzystający do dzisiejszych czasów pomimo zmian w osprzęcie

Cytat:
Napisał Pilip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ukręca się guma na łączeniu z wałkiem
źle zacytowałem wcześniej ale powtórzę tym razem do ciebie. skup się na alternatorze jeśli pada co chwilę ta guma. daj alternator do regeneracji, kup używkę, zrób cokolwiek. jeśli rozwala się ta guma to osobno jej nie kupisz tylko w całym zestawie, który kosztuje sam wiesz ile.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 13-12-2013 o 00:17
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem