Temat: [Edge 2015- ] Wymiana siedzeń USA na EU
View Single Post
Stary 01-08-2019, 00:00   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Cytat:
Napisał volarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy da rade w jakiś sposób uruchomić wentylację foteli np, montując dodatkowy włącznik, ciągnąć osobne zasilanie. (to oczywiście na sam koniec).
....
Bez sensu. Nic tak nie będzie działać.
Albo się zrobi "jak z fabryki", albo nie trzeba było się brać za tak ambitną wymianę.
W przypadku wersji SEL taka wymiana to rzeźba w wiązkach na kilka ładnych dni roboty.
OCS oraz czujniki położenia foteli trzeba przełożyć z wersji USA do EU. Wiązki EU w fotelach trzeba przerobić by były dostosowane do OCS i czujników położenia foteli.
W wiązkach podłogi i drzwi kierowcy jest po sufit roboty z dołożeniem pamięci i wiązek do modułów wentylacji i pamięci.

Schemat foteli EU z podgrzewaniem i wentylacją: https://www.dropbox.com/s/b2tki6rbze...owane.pdf?dl=0
Schemat foteli EU elektrycznych z pamięcią: https://www.dropbox.com/s/dbh50p5a6o...C4%85.pdf?dl=0

Oba schematy trzeba zrealizować razem. Do tego jeszcze RCM (czujniki zapięcia pasów i ewentualnie pasy nadmuchiwane).

Bez stałego dostępu do serwera Forda ze schematami cały projekt jest nie do zrobienia. Co chwila będą się pojawiały pytania "która to złączka", "jak ona wygląda - jaka jest numeracja pinów", "gdzie ona się znajduje" itp. itd.

Albo się samemu jest w stanie udzielić sobie odpowiedzi, albo nie warto brać się za taką robotę.
Znalezienie "jeńca", który wykona tę przeróbkę w skończonych pieniądzach to "mission impossible" wg mnie.

Sam sobie wymieniałem w Titanium fotele podgrzewane na taką właśnie alcantarę grzaną i wentylowaną z podgrzewaną tylną kanapą EU i przy wszystkich moich możliwościach i dostępach kosztowało mnie to full roboty.
A było to w Titanium a nie w SEL...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-08-2019 o 00:04
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem