View Single Post
Stary 12-01-2015, 22:45   #3
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Ja bym się nie sugerował tym czy obwód jest zamknięty, bo z elektronicznego punktu widzenia obwód może być zamknięty, a z akustycznego - głośniki nie będą przetwarzały dostarczonego sygnału elektrycznego na fale dźwiękowe. Pare razy spotkałem się z takim czymś, ale nie w aucie, a przyczyny były różne. Czy głośniki nie wydają żadnego dźwięku, czy może jest charakterystyczne "syczenie" podczas odtwarzania dźwięku? Auto masz od nowego? Może wtyczka ISO jest przerobiona pod inne radio i ma styki od głośników w innym pinie? Sprawdź piny gniazda radia w manualu radia i piny wtyczki w manualu forda(powinna być taka informacja). Wrzuć jakieś fotki. Radio orginalne było tam od nowego? Zdjęcie boczki z drzwi to połowa sukcesu, słyszałem o samochodach "niebitych, niemalowanych" z przeciętą instalacją audio na słupku pomiędzy drzwiami przód-tył. Możesz także sprawdzić miernikiem czy jest sygnał na kablu z tyłu przy głośniku podczas odtwarzania dźwięku. Gdyby to było za trudne możesz zawsze po prostu przełożyć radio do innego auta ze sprawdzonymi głośnikami (zważając na parametry) i sprawdzić czy jest ok, lub trochę więcej zabawy - posprawdzać w analogiczny sposób głośniki.
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem