View Single Post
Stary 11-01-2023, 09:29   #3
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup - Mondeo MK4 czy inne pakowne kombi? Do 35tys.

Cytat:
Napisał SoPawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie MK4 to jaki model polecacie? Zastanawiałem się też sporo na Toyotą Avensis lll (chyba nienajgorsze tam są silniki benzynowe).

Miałem mondeo 2.0 145kM bena z 2009r i Avensis 2.0 bena +gaz z 2011

Jeśli chodzi o Toyote to silnik 2.0 bardzo dobry, dość żwawy. Jego minus to padający sterownik faz rozrządu (nie do regeneracji, nowy tylko w aso za ok 5koła) i elektroniczny ręczny potrafi szwankować. Jeśli chodzi o apetyt na paliwo/gaz to gazu paliło max ok 8l w mieście.

Dobra jest jeszcze benzyna 1.8 i nie słyszałem by miała problem ze sterownikiem faz rozrządu - ale trzeba się dokładniej zagłębić w temat. Natomiast 1.6 bena za słaba do tej budy.


Mondeo tylko manual 5biegowy, auto trochę mułowate i słabe na dłuższe trasy, ludzie mówią że lubi brać olej i dużo pali, ale moje mondeo paliło w mieście (poznań) max 9-10l a oleju może max 0,5l na 10tyś km.
Jeśli chodzi o 1.6EB to ma problemy z układem chłodzenia - akcja serwisowa ale lepiej jak na jej temat wypowiedzą się użytkownicy tego silnika. 2.0 EB podobno paliwożerne.



Mondeo kombi ma trochę większy bagażnik niż avka kombi.
__________________
§23 Regulaminu Forum
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem