View Single Post
Stary 21-09-2016, 10:36   #4
geronfoc
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus 1.6 Ecobost 150 KM
Silnik: 110 kW
Rocznik: 2011
Postów: 1
Smile Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Witaj,
Nie wiem czy jeszcze interesuje Ciebie ten problem o którym piszesz, ale odczytałem go dopiero teraz po ponad roku od Twojego wpisu.
Przez wiele miesięcy miałem ten sam problem w Focusie (1.6 Ecobost 150 KM z 2011r. )W pewnym momencie wspomaganie wysiadło zupełnie i tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawia się sygnał awaria układu wspomagania po czym gaśnie.Najważniejsze w tym wszystkim jest to,że wogóle można dalej jeździć tyle,że ramiona bolą od kręcenia kierownicą,zwłaszcza przy manewrach parkowania.
Po podłączeniu do tzw. komputera u mechanika wykazuje awarię modułu sterowania - tam gdzie znajduje się też zawiadywanie wspomaganiem.Możliwe też,że jest uszkodzony jaki kabelek i nie dochodzi do niego prąd.
Znając możliwości ASO pójdą zapewne po najmniejszej linii oporu i wskażą na wymianę najbardziej dla nich "cennego" elementu a najmniej dla mojego portwela. NIESTETY!!!
Jak masz jeszcze cenne spostrzeżenia w tym temacie to prześlij.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
geronfoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem