View Single Post
Stary 30-07-2023, 20:23   #176
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Nie wiem czy jesteś świadomy iż lampy LED są bardzo delikatne. Jeśli ktoś sprzedaje jedną sztukę a dodatkowo z urwanymi lub naprawianymi uszami to znaczy że był duży dzwon a lampa w jakiś sposób przetrwała. W takich przypadkach bardzo często lampa zewnętrznie jest cała a w środku łamie się łącznik między silniczkiem a soczewką. Efekt jest taki że lampa świeci 5m przed maską. W takich przypadkach większość znawców każe podpiąć lampę pod auto z HCM i lampa się niby wypoziomuje. Jak ma się wypoziomowac skoro soczewka jest urwana i leży na ogranicznikach....
Właśnie dlatego jeśli ktoś ma dwie lampy z jednego auta i jest pewny ich działania to sprzedaje je za 6tys a pojedyncze sztuki są sprzedawane po 1tys i to najlepiej poza allegro.

Montuje tego dosyć dużo zarówno w mondeo jak i Edge. Czasem jest szczęście i dwie lampy z urwanymi uszami kupione za śmieszne pieniądze są ok a czasem zestaw kupiony za dużą kasę ma urwaną soczewkę. Ja kupuje lampy tylko na allegro i tylko z ogledzinami przy odbiorze. Kiedyś kurier połamał mi lampy od kugi mk3 za prawie 7tys, paczka ubezpieczona, wykupione uwaga szkło. Ubezpieczenie nie zostało uwzględnione bo karton był używany a nie nowy a lampy nie były szklane tylko plastikowe.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem