Temat: [C-MAX 2003-2007] Woda pod dywanikiem - trochę inaczej
View Single Post
Stary 14-08-2013, 09:23   #1
sachure
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2010
Skąd: Wawa
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Woda pod dywanikiem - trochę inaczej

Dzień dobry kolegom,

na samym początku chciałbym zaznaczyć że zapoznałem się z podobnymi wątkami na forum, ale jakoś nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Problemem jest mianowicie tytułowa woda pod dywanikiem w nogach pasażera. Rzeczą bezsprzeczną jest, że pochodzi ona z klimatyzacji - zdarzało się że widziałem że woda kapie na gumową wycieraczkę. Z tego co czytałem przyczyną mogą być rurki odprowadzające skropliny. Będąc tego pewien, w dniu wczorajszym zabrałem się za demontaż plastikowej maskownicy pod wybierakiem biegów. Gdy się go pozbyłem odpaliłem klimę i czekałem na wyciek. Tak z 15 min. siedziałem i czekałem,w nadziei że może klima musi się "rozbiegać", ale wody ani śladu. Pełen wątpliwości co do sposobu testu spojrzałem pod samochód gdzie moim oczom ukazała się całkiem spora kałuża wody - znaczy skropliny idą na zewnątrz. Super.
Na wszelki wypadek jednak nie poskładałem całości i dzisiaj rano ruszyłem do pracy. Gdy dojechałem okazało się że w nogach pasażera jest sporo wody. Wcisnąłem głowę jak najbardziej pod schowek i znalazłem kapiącą wodę w miejscu zaznaczonym na zdjęciu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://www.dropbox.com/s/fprgbej2li...cmax-klima.jpg

Wygląda na to że woda idzie do kabiny tylko podczas jazdy (?). Ma ktoś pomysł co to może być? Co jest temu winne?

Samochód to Focus C-MAX Mk1 2005 1.6 TDCI

ps. jeżeli temat taki był już poruszany to przepraszam za zaśmiecanie forum :-)
sachure jest offline   Odpowiedź z Cytatem