Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Brak ciepłego nawiewu tył (część pasażerska)
View Single Post
Stary 07-02-2019, 10:03   #1
Koks88
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Tuszyn
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 155KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Brak ciepłego nawiewu tył (część pasażerska)

Witam serdecznie
W moim Tourneo Custom z wylotów powietrza zlokalizowanych pod siedzeniami w przestrzeni pasażerskiej z tyłu dmucha jedynie chłodnym powietrzem. Na forum znalazłem jedynie informacje na taki temat ale odnoszące się do starszych wersji transita. Idąc tym tropem sprawdziłem rurki ogrzewania idące pod spodem auta, nagrzewają się. Sprawdziłem silniczki sterujące klapami 2 sztuki widoczne po otworzeniu osłony zespołu tylnej dmuchawy, wymontowane działają (obracają się) klapy którymi sterują ręcznie chodzą bez problemu tak samo przełączenie nawiewu z zimnego na ciepły sprawia że wieje albo na nogi albo z sufitu wiec tu wydaje się być wszystko ok. Auto przegonione po autostradzie z przodu dmucha ciepłym z tyłu nadal nic. Temp cieczy wskazywana środek skali pomiędzy 60 a 120C. Nie bardzo mam ochotę nie dysponując ogrzewanym garażem rozbierać cały zespół dmuchawy żeby poznać zasadę jego działania, może ktoś już to robił i wie czy jest tam zawór (bypass/ bajpas) puszczający ciepło na nagrzewnice bądź na powrót. Ze schematów dostępnych na stronach z częściami też niewiele wynika, widzę tam jedynie zawór rozprężny od klimy. Może ktoś coś podpowie gdzie szukać winnego całego oziębienia?

Ostatnio edytowane przez Koks88 ; 08-02-2019 o 06:17
Koks88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem