Temat: [Mondeo 2007-2014] Złe podpięcie akumulatora
View Single Post
Stary 06-02-2019, 10:30   #14
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Złe podpięcie akumulatora

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze zejdźcie ze mnie specjaliści mechanicy i magistrzy elektryki. Jak juz tacy jesteście to mnie uświadomcie, pokażcie gdzie te bezpieczniki na przewodach masowych chyba ze sami nie wiecie...A po dwa, bardziej w temacie, jeśli uważacie ze bezpiecznik zapobiegnie przejściu pradu z odwróconymi biegunami to brawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma znaczenie gdzie jest bezpiecznik. A bezpieczniki leca bo czesto w urzadzeniach jest wlaczona rownolegle dioda w kierunku zaporowym. Przy poprawnej polaryzacji nic sie nie dzieje, przy zamienianej ta dioda robi zwarcie i puszcza napiecie przez siebienie uszkadzajac daleszej czesci urzadzenia i pali sie bezpiecznik i czesto ta dioda. Wiec jesli po poprawnym podlaczeniu i ewentualnej wymienie bezpiecznikow pali je to najprawdopodobnije uszkodzeniu ulegla ta dioda. Juz nie raz naprawialem radia samochodowe uszkodzone w ten sposob. Wtedy wystarczy ja wylutowac i bedzie dzialac ale juz bez zabezpieczenia. Jak chce sie zabezpieczenie to trzeba wstawic jakas diode dobrana pod bezpiecznik
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem