Temat: [Focus 2011-2014] Bagażnik rowerowy do kombi
View Single Post
Stary 28-06-2019, 12:15   #16
halukuba
ford::average
 
Avatar halukuba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: KNS
Model: Focus mk3 FL; Fiesta mk7; Transit mk7
Silnik: 1.5 TDCI (120); 1.25 (60); 2.4 (140)
Rocznik: 2016; 2009; 2008
Postów: 141
Domyślnie Re: Odp: Bagażnik rowerowy do kombi

Cytat:
Napisał yossarian_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ....
- montaż relingów - właśnie pytałem w serwisie Forda. Nie w każdym się da ponieważ nie każdy ma potrzebne wzmocnienia i punkty montażu w dachu, żeby to sprawdzić trzeba zdemontować podsufitkę,....

Że tak powiem: bzdury w tym serwisie gadajo.
Sam montowałem. Oczywiście przestudiowałem internety w prawie każdą stronę. Się okazało bardzo prostą operacją.
Jak się dobrze przygotujesz to też sobie poradzisz w 1,5 godziny. Tak na prawdę wystarczy zdjąć listwy maskujące z dachu. Pod każdą są 4 punkty montażowe zabezpieczone gumowoplaskikową wkładką, które usuwamy. W podsufitce odkręcić wszystkie uchwyty nad drzwiami, osłony słoneczne i odchylić osłony słupków. Podsufitkę wystarczy tylko odchylić, żeby włożyć rękę z nakrętką, a później klucz. Nie martw się o złamanie podsufitki, po ponownym montażu wszystko wraca do wcześniejszego stanu. Oryginalne relingi chrom lub czarne dostępne na alledrogo ~200zł, przeważnie bez nakrętek, ale samemu można dobrać np, samohamowne, z wkładką z tworzywa, chyba m6.

Hak, również są dostępne kity montażowe, bez spawania czy wycinania zderzaka. Kręcone w dedykowanych do tego otworach w podłużnicach. Dochodzi tutaj tylko dobór i podłączenie odpowiedniej wiązki oraz standardowa rejestracja na stacji diagnostycznej i pieczątka w dowód.

Nie martw się o trakcję, aż tak Ci przodu nie podniesie. Na pewno nie raz otwarty bagażnik posłużył jako ławeczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS mam do oddania listwy maskujące dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
halukuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem