Temat: [Ogólne] zakup rejestratora jazdy
View Single Post
Stary 25-09-2017, 18:58   #1376
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

No i panowie mam pierwszy problem jeśli chodzi o mój wielki projekt posiadania dwóch kamer w samochodzie.
O ile zamiana (z przodu) z Mio 358 na Xiaomi YI wypadła oczywiście pomyślnie, tak nie radzę sobie z tym, żeby Mio 358 zadziałało z tyłu.
A problem jest dosyć łatwy jeśli chodzi o jego naturę.
Uchwyt do szyby dla Mio 358 został skonstruowany dla szyby przedniej, co oznacza że kiedy próbuję użyć tego samego oryginalnego uchwytu na szyby tylnej (w kombi) to kamera albo będzie kręcić niebo, albo swój uchwyt (po obróceniu o 180') bo szyba w kombi jest prawie że pionowa.

Szukałem na eBayu czy nie ma jakiś uniwersalnych uchwytów dla Mio (znaczy się, tanich chińskich zamienników) co by zadziałały, ale nic z tego. A nie chcę kamery przyczepiać na zasadzie uchwytu uniwersalnego, bo przy mojej jeździe, to co chwila będę słyszał jak po rolecie lata mi kamera luzem :/

Będę informował na bieżąco z postępu prac.

P.S. Ten relay 433Mhz na pilota żeby włączać i wyłączać kamerę też nie mogę rozwikłać jak to działa. Podłączyłem pod pierwszy lepszy zasilacz 12V/1A, wziąłem miernik i co? I d**a... Szukam jak to ma działać i za nic nie chce podać +12V na portach wyjściowych.
Jak do Polski będę jechał to przy okazji odwiedzę mojego kolegę, co to niejedną płytkę PCB sam robił i jest elektronikiem hobbystą więc przy okazji może zajrzymy o co chodzi w tej chińskiej płytce.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem