View Single Post
Stary 12-06-2023, 15:32   #84
mrkojiro
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-06-2023
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Ciągłe wypalanie DPF i wymiana EGT12 - czy potrzebny reset czujników?

Cześć. Od jakiegoś czasu mierzę się z problemem wypalenia DPF. Przez ostatnie tygodnie wyskakiwał mi komunikat, że temperatura spalin jest zbyt niska (EGT12 na max 430 stopni podczas próby wypalenia). Wymieniłem więc świecę ale w tym samym momencie EGT12 padł zupełnie (5V 100stC, chociaż czasami ożyje i pokazuje 250stC podczas wypalania), więc nie jestem w stanie potwierdzić czy wymiana świecy faktycznie była potrzebna. W międzyczasie ściągnąłem forscana i zauważyłem, że EGT11 osiąga bez problemu 500stC. W takim przypadku poprzednie 430stC na czujniku 12 było nierealne? Odkąd EGT12 padł zupełnie, DPF stale próbuje się wypalać a apetyt na paliwo wyraźnie wzrósł.
To tak po krotce historia problemu. Jutro jadę na wymianę czujnika i mam w związku z tym główne pytanie: czy należy przeprowadzić reset nauczonych wartości temperatury spalin? Czy wykonać jakieś inne resety?
Dodam jeszcze że przez problem z wypalaniem DPF Soot mam na aż 269%. Jest szansa, że statyczne wypalanie pomoże przy takim zapełnieniu? Obecnie procedura jest przerywana po 10 minutach, pewnie przez brak odczytu temperatury.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co należy zrobić w takiej sytuacji by przywrócić auto do normalnego działania.
Pozdrawiam
mrkojiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem