Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana łańcucha rozrządu 2.0 140km
View Single Post
Stary 14-09-2022, 19:52   #190
robitak
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Wymiana łańcucha rozrządu 2.0 140km

Cytat:
Napisał Zbyniu123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrzad po kazdym rozpieciu powinno dac sie nowy a nie kombinowac.
Potrzebujesz:
Uszczelke pod pokrywe zaworow
Oringi na dolot
Uszczelke ktora idzie na srodek azuru ktory spina walki tam gdzie sa wtryskiwacze
Uszczelke pompy wtryskowej plus vaccum
Podkladki pod wtryski 3mm
Oringi na przelewy
Uszczelniacz walka rozrzadu
Przy okazju dobrze sprawdzic czy hydrosztosy nie sa popsute i dzwigenki nie powycierane
Ale z wlasnego doswiadczenia powiem ci ze po wymianie ten lancuszek dalej bedzie slychac, go slychac od nowosci w silniku.
Sluchalem juz kilkudziesieciu tych silnikow i w kazdym slychac, w jednym mniej w drugim bardziej.
Mialem silnik z przebiegiem 140 tys km i bylo go slychac, teraz mam niecale 60 tys i tez go slychac.
Ja przez to ze sie naczytalem bredni w internecie ze u nich nie slychac itp to wpakowalem kupe siana w auto a bylo tak samo, ten lancuszek MUSI byc slychac ze wzgledu na jego konstrukcje poniewaz walek kreca sie stawia opor przez zawory i lancuch robi sie luzny i skacze, a skacze akurat tam gdzie nie ma napinacza tylko jest slizg a powinno byc odwrotnie, do tego dochodzi zmieniona pompa oleju ktora jest ze zmiennymi fazami bo niby ma to pomoc w spalaniu i oczywiscie ekologi a tak naprawde to gdy potrzeba najwieksze cisnienie na ten nieszczesny napinacz to go nie ma, a napinacz nie jest z samoregulatorem tylko na zwyklej sprezynie i tyle.
Jak nie masz 400 tys nalotu to nic tam nie ruszaj.

Sent from my F8331 using Tapatalk

Witam,
widzę z którego roku jest ten post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam podobny problem w silniku DW10 (S-Max 200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nalatane 306k km. Jakieś 5k km temu zacząłem słyszeć łańcuch. Myślisz, że wymiana samego napinacza coś pomoże? Pytam, bo przy odrobinie szcześćia mógłbym to zrobić sam i przy okazji wyczyścić kolektor.

GDzie kupię sam napinacz? W sklepie jest tylko zestaw Febi (nie mam zaufania do tej firmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. https://ford.sklep.pl/product-pol-19...ebi-37230.html

Skąd jesteś? Pytam bo widzę, że jesteś mechanikiem.

Pozdrawiam

Robert

Ostatnio edytowane przez robitak ; 14-09-2022 o 19:53 Powód: dubel
robitak jest offline   Odpowiedź z Cytatem