Temat: [Transit 1994-2000] 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
View Single Post
Stary 13-08-2019, 20:01   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika

Cytat:
Napisał darkus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zauważyłem że jest nawet tendencja do przerabiania i wymiany układów pompy Lucas na Bosch, bo podobno są dużo trwalsze i prostsze w naprawie.
Tendencja ogólnoeuropejska, wynikająca z niewiedzy serwisów jak postepować z układem Lucas EPIC. Bosch to klasyczna rotacyjna w pełni mechaniczna pompa jaką zna każdy tradycyjny pompiarz. Taki jak słyszy o elektronice to ucieka od tematu i montuje pompę mechamiczną...
Cytat:
Napisał darkus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze mały problem z pompą vacum tą przy alternatorze. Jak się dobrze rozgrzeje to trochę rzęzi (hałasuje). Mechanik powiedział, że można tak jeździć, bo nowa podróba wytrzyma mniej niż ta moja, a na szrocie nie wiadomo co się kupi. Miał racje?
Nie bardzo, bo ta pompa vacu nie ma w ogóle własnych łożysk, ale jej wirnik nasadzony jest na wieloklin wałka alternatora. Czyli jej wirnik obraca się na łożyskach alternatora. Między alternatorem i pompą jest usadowiony tylko simmering, aby olej z pompy nie przedostawał się do alternatora, oraz oring aby olej z pompy nie wyciekał na zewnątrz. Pompka jest łopatkowa, tam raczej nie ma co rzęzić.

Od biedy można ją odkręcić i zdjąć (zsunąć) na chwilę z alternatora bez odpinania przewodów olejowych i rurki vacu oraz bez ruszania alternatora, następnie odpalić silnik i sprawdzić czy rzężenie ustało czy nie. To definitywnie pozwoli ustalić, czy rzęzi pompa, czy łożysko alternatora.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-08-2019 o 20:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem