View Single Post
Stary 28-06-2019, 07:51   #1
sebastosMC
ford::amateur
 
Imię: sebastian
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Gniezno
Model: Ford Monde Mk3 3.0 ST
Silnik: MEBA 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Świecąca kontrolka abs esp i kilka innych objawów.

Witam w moim mondku palą się kontrolki abs esp oraz czasami przy odpalaniu zapala się czerwona kontrolka od ręcznego i w tym czasie zegary prędkościomierz wskazuje 0 a komputer nie pokazuje przebiegu są kreseczki. Czasem kilkukrotne przekręcenie kluczyka niweluje ten problem. Do tego świeci się check engine. Byłem na diagnostyce komputerowej i był błąd trzech czujników abs oraz zawór par paliwa. Po zresetowaniu i przejechaniu kilku km ponownie zostało auto podpięte i błąd jednego czujnika oraz zawór par paliwa. Czujnik abs wymieniłem lecz kontrolki nie zgasły - nie byłem jeszcze na diagnostyce więc błędy nie sa skasowane. Czujnik par paliwa zakupiłem używany lecz po podłączeniu nie działa on nie wiem jak sprawdzić czy jest sprawny. Jeden przewód przy kostce jest hmm przetarty - zdarta izolacja. Sprawdzałem napięcie na tym przewodzie i jest ono na nim po przekręceniu kluczyka. Czytałem trochę to forum i nie wiem czy nie jest to wina zegarów?? Ciśnienie w zbiorniku paliwa jest więc zawór nie działa albo przewód ten drugi niby jakieś impulsy podaje ale także nie wiem jak to sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
sebastosMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem