Temat: [S-MAX 2006-2015] 7 miejsc w dowodzie a 5 a aucie ?
View Single Post
Stary 16-01-2022, 08:12   #19
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: rejestracja auta - błąd w dokumentach

Za granicą chyba wszystkie s-maxy mają podaną ilość miejsc 7 nie zależnie ile jest faktycznie.
Miałem to samo u siebie w dwóch s-maxach.
Oba z Niemiec i na pierwszym przeglądzie nikt nie wnikał ile jest miejsc tylko przepisywali z briefu.
A oba były 5 osobowe z czego obecny ma podłogę przystosowaną na 7 foteli, ale ma fabryczną wyjeżdżaną podłogę/platformę.
Na przeglądzie, diagnosta wnikliwie dopatrzył się że jest 5 miejsc. Po krótkiej rozmowie powiedział że jak by były pasy w 3 rzędzie to by podbił przegląd normalnie.
A w tej sytuacji dostalem pieczątkę i wynik przeglądu z adnotacją że faktycznie jest 5 miejsc a nie 7 i musiałem się udać do wydziału komunikacji żeby oni zrobili zmianę w dowodzie rejestracyjnym. Było to w 2020 w grudniu.
Pandemia i obostrzenia w urzędach jakieś zapisy - odpuściłem urząd.
Jak trochę wszystko wróciło do normalności udałem się do urzędu we wrześniu 2021.
Oczywiście wizyta była dwa razy bo nie miałem ze sobą czerwonej ksiazki "karta pojazdu".
Pan w wydziale komunikacji wpisał 5 osób w dowodzie rejestracyjnym pod adnotacją o haku,a w czerwonej książce w polu "zmiany parametrów technicznych pojazdu" S1-5 i zabrał do wszystkich papierów wynik przeglądu technicznego.
Koniec, więc nie rozumiem dlaczego u Ciebie robią takie problemy.
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium

Ostatnio edytowane przez camel1313 ; 16-01-2022 o 08:15
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem