View Single Post
Stary 10-03-2022, 11:45   #1
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Smax 2,0 TDI z 2011 z Holandii jakie porady?

Witam. Wczoraj zakupiony w Holandii Smax 2,0 TDCI z 2011, przebieg 284 tys. manualna skrzynia biegow . Auto było serwisowane co roku u dealera, przegląd zrobiony w styczniu.

Bede go rejestrował w Polsce w przyszłym tygodniu. Mam kilka pytań.

• Poleci mi ktoś zaufanego, dobrego mechanika od fordów, ale nie koniecznie. Okolice Gliwic?
• Co warto od razu sprawdzić i wymienić przy takim przebiegu żeby służyło mojej rodzince?
• Czy jest coś o czym musze pamiętać przy przerejestrowaniu w Polsce? Czytałem na ten temat ale może ktoś ma z was doświadczenie i mógłby mi doradzić żebym cały proces przeszedł płynnie. Nigdy wcześniej tego nie robiłem a w Polsce będę kilka dni.
• 4 sezonowe opony z przodu na osi są inne niż z tył. Czy będzie jakiś problem z przeglądem?
• Jak ktoś będzie miał do odsprzedania letnie opony felgami to proszę dajcie znać.
• Prawdopodobnie będę musiał zrobić aktualizacje nawigacji i licznika converse. Jak to sprawdzić czy mam aktualne oprogramowanie?

Wcześniej miałem Galaxy 2,0 tdi, anglika. Jego silnik był dużo głośniejszy. Smax po liftingu chodzi inaczej i ciszej i nie mam porównania czy wszystko jest ok.

Ostatnio edytowane przez kushiro ; 11-03-2022 o 09:02
kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem