Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 12-06-2018, 22:42   #12
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Na pewno masz dużo racji bo myśle że gdyby ten 1.0 EB spalał średnio do 7l/100 to byłoby fajnie. Ja zanim kupiłem to auto to poogladałem sobie parenascie testow i przeczytałem trochę recenzji. Wszędzie mówiono że spalanie jest duzo większe niz podaje fabryka. A więc mój wybór był całkowicie świadomy. Gorzej jak sobie jakiś "oszczędniś" go kupi, który z kolegami lub sąsiadami codziennie pod blokiem rozprawia ile to dzisiaj spalił bo np wczoraj o 0.1?100km mniej ... Ci będą zawiedzeni. Silnika 3.0 nie kupiłem z prostych powodów bo chciałem mieć małe autko miejskie z wyglądem SUV a takie nie mają dużych silników. Gdyby była wersja 2.0 benzyna wolnossąca taka jak jest w USA to na 100% bym kupił. Diesel też jest słaby dla Ecosporta i to niestety tylko w wersji manual. Poza tym Ecosport diesel i napęd 4x4 to już się robi zbyt wysoka cena i wtedy startowałbym do innego pułapu cenowego i klasy auta. Ecosport dla mnie jest na przechowanie na kolejne 5 lat. Chciałem kupić Kugę ale w tej wersji jaka w tej chwili jest to dla mnie archaizm totalny. Jak będzie nowa Kuga, która ma wnętrze jak nowe Ecosporty, nowe Focusy to na pewno sobie ją kupię ale to za parę lat. Może będzie już hybryda albo elektryk. Z silnikiem 3.5l benzyna w hybrydzie z elektrykiem jezdzilem przez 3 lata pod marką Lexus 350GH i spalanie miałem nigdy nie większe jak 9l/100 ... Ale to było auto za 400tys a nie za 100tys więc dajmy sobie spokój z tymi porównaniami. Ecosport jest ok ale spalanie na pewno mogloby być lepsze i tu masz rację. Mnie to nie przeszkadza , taki chciałem ale generalnie trochę szkodzi rynkowi sprzedaży Ecosporta bo zła fama się szybko rozchodzi.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem