View Single Post
Stary 04-01-2016, 18:22   #112
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał tom_ameise Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również odpalał mi za 2-3-4 razem, ale niestety wczoraj nie był odpalany i dzisiaj lipa Kręciłem i nic, akumulator padł i co mnie zaskoczyło to kontrolki wskaźnika prędkości oraz obrotów skakały! Czy to jakiś błąd? Może ktoś mi coś doradzić? Zaznaczam że w ostatnim okresie wymieniałem (od września) olej i filtry, pasek rozrządu, pasek mikro oraz wydech.
Wskaźniki prędkości i obrotów jak lecą do końca w prawo to znaczy że zrobiły "test zegarów". Po tym co piszesz to jest objawem mocnego przysiadu napięcia na aku (czytaj słaby).

Cytat:
Napisał tom_ameise Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również odpalał mi za 2-3-4 razem, ale niestety wczoraj nie był odpalany i dzisiaj lipa Kręciłem i nic, akumulator padł i co mnie zaskoczyło to kontrolki wskaźnika prędkości oraz obrotów skakały! Czy to jakiś błąd? Może ktoś mi coś doradzić? Zaznaczam że w ostatnim okresie wymieniałem (od września) olej i filtry, pasek rozrządu, pasek mikro oraz wydech.
Wskaźniki prędkości i obrotów jak lecą do końca w prawo to znaczy że zrobiły "test zegarów". Po tym co piszesz to jest objawem mocnego przysiadu napięcia na aku (czytaj słaby).

PS
Panowie (i Panie jeżeli są)
ktoś na tym forum w temacie tym lub pochodnym pisał o tym, ze mamy już auta leciwe i z przebiegami 200, 300 i więcej tysięcy km.
Jeżeli uderzymy się w pierś i odpowiemy sobie pozytywnie na pytanie: czy zadbałem o to aby silnik mógł prawidłowo odpalać to faktycznie możemy doszukiwać się ukrytych wad/niedoskonałości konstrukcji silnika.
Natomiast jeżeli odpowiedź jest negatywna to w jaki sposób można oczekiwać, że kilkunastoletni diesel odpali bez problemów przy np -15 st.C. po długim postoju na mrozie.
Po sobie wiem, że nie można oczekiwać od auta które ma 300 tys km aby zachowywało się jak takie co ma 100 czy 200 tys.
Mam auto od przebiegu 220 tys km. teraz prawie 350 kkm. 8 lat nim jeżdżę. Co nieco mogę powiedzieć o nim. Nie mało naprawiałem/wymieniałem, rozrusznik też (co prawda ok 4 lat temu przy okazji innej naprawy), aku ma rok, świece jeszcze grzeją (chociaż pasowało by je sprawdzić) - to są elementy odpowiedzialne za rozruch.

Prosta jest diagnoza... jeżeli jest sprawny rozrusznik, aku, świece grzeją, jest kompresja i wtryski nie leją, a paliwo się nie cofa to musi zagadać. I to są elementy które trzeba sprawdzać.
Ponad to dochodzi jeszcze ustawienie rozrządu i sama pompa ale to są kwestie najdroższe i zwykle zostawiamy je na koniec...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 04-01-2016 o 20:08
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem