Temat: [Ogólne] BT/VC Aktualizacja modułu
View Single Post
Stary 19-12-2011, 09:15   #8
rol6
ford::beginner
 
Imię: Roland
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Chciałbym bardzo podziękować koledze tediemu_k, ponieważ bez jego wskazówek nie dałbym rady zaktualizować modułu.
Na wtępie chciałbym powiedzieć, że mam Focusa, do którego wsadziłem instalację BT z Mondeo (radio Sony 6CD oraz moduł BT/VC). Focus nie za bardzo lubi tą instalację, co objawia się komunikatem "UNCONFIGURED MODE" przy włączeniu radia oraz "blokuje" (nie działa) VC. Wszystko inne BT i wejście USB działają idealnie i bez problemu.
Mój moduł w momencie kupna miał zniszczoną naklejkę z numerami więc nie wiedziałem jaki język posiadam. Do tej pory było to bez znaczenia ponieważ i tak VC nie działa.
Do update'u była to jednak kluczowa informacja. I tak pena sformatowałem do FAT32 i wgrywałem kolejno na niego po dwa pliki dotyczące danego języka usunąwszy uprzednio atrybuty "Read only". Przeszedłem kolejno przez języki: A - angielski, B - niemiecki, C - francuski, D - hiszpański, E - włoski i nic nie działało - na radiu pojawiał się komunikat "update fail". Byłem już totalnie zrezygnowany i stwierdziłem, że przy "UNCONFIGURED MODE" dokonanie aktualizacji nie będzie możliwe, gdy przy plikach na F (język portugalski) nagle zaskoczyło - "update running, please wait" i po niecałych 20 minutach mogłem się cieszyć nowymi funcjonalnościami modułu BT. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jest Focus MkII FL 1.6 TDCi, Titanium oraz Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo
było Mondeo MkIV 2.0 TDCi automat, Titanium - przebieg 156.000 km przez 3 lata
było Mondeo MkIII 2.0 TDCi automat - przebieg 156.000 km przez 3 lata
rol6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem