View Single Post
Stary 13-08-2010, 07:10   #14
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jazda na zamek błyskawiczny

Żeby zamek działał bez cwaniactwa na obu pasach musi być mniej więcej tyle samo samochodów. Dlatego wszyscy, którzy rozumieją o co chodzi powinni jechać na ten pas, który jest w miarę pusty (czyli z reguły ten zanikający) dojechać do końca i tam grzecznie się wbić i podziękować. W końcu się to przyjmie - zajmujemy wolny pas, na końcu zamek błyskawiczny, więc nie ma miejsca dla cwaniaka. Proste.

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem cwaniactwa, staram się jeździć kulturalnie, nie wymuszam, nie mijam korka pasem do skrętu gdzie indziej, żeby w ostatniej chwili się wbić "na wprost", a tych którzy tak robią nie wpuszczam przed siebie "za chiny"... Ale w sytuacji kończącego się pasa i zamka ZAWSZE jadę tam, gdzie jest mniej samochodów, bo musimy się tego sami i innych nauczyć.

Aha - i w sytuacji zamka - jeżeli jestem na pasie, który pozostaje staram się nie wpuszczać ludzi z zanikającego pasa wcześniej, tylko dopiero przy zakończeniu pasa. Jeżeli wpuszczę kogoś wcześniej to samochód który był za nim wyprzedzi nas, i potem przed nas wjedzie - a nie o to w zamku chodzi.

PS nie jeżdżę dużo samochodem, więc nie mam wielkich doświadczeń, ale zauważyłem, że prawie nigdy nie ma problemu ze zjazdem z zanikającego pasa na samym końcu - tam zwykle jest kultura i jeden na jeden. Dlatego nie zmieniam pasa wcześniej. W efekcie zwykle jest to narazie zdecydowanie "najszybsze" rozwiązanie, a z założenia nie powinno być ani szybsze ani wolniejsze.

Ostatnio edytowane przez aaalata ; 13-08-2010 o 07:13
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem