Temat: [Focus 2008-2011] Brzęczenie/ rezonans z prawej strony
View Single Post
Stary 18-02-2019, 17:38   #1
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Witam. Od ponad roku z tym walczę, nie mogę dojść do ładu, kończą mi się pomysły. Samochód to Focus MK2 FL 1.8 TDCi. Brzęczenie z prawej strony i przy delikatnym przyśpieszaniu tego nie słychać ale gdy wcisnę "gaz w dechę" i chce nagle przyśpieszyć to między 1500 a 2200 obr/min zaczyna coś brzęczeć i gdy jestem w przedziale tych obrotów to przy nierównościach gdy kołysze autem na drodze to też brzęczy. Powyżej 2200 obr/min tego nie ma, im wyżej go trzymam na obrotach to znika to. Im niżej tym gorzej, granica niżej to jakieś 1500 obr/min . Na 1 biegu tego nie ma, zaczyna się od 2-ki.

Pokrótce :

- dwumas wymieniony więc drgania silnika odpadają z jego powodu (zresztą wymieniałem w sierpniu 2018 a to brzęczenie występuje już dużo dużo wcześnie)
- natomiast gdy gaszę silnik to słychać takie terkotanie i widać pod spodem jak skacze wtedy skrzynia i poduszka skrzyni. Przed wymianą dwumasy już tak było a mechanik nie stwierdził jej uszkodzenia (stwierdził że ten typ tak ma, w sensie 1.8 TDCi). Może to być powód tego że przenosi jakieś wibracje i jest uszkodzona?
- plastikowa osłona spodu silnika zdjęta
- plastikowej osłony od góry silnika nie ma
- osłona plastikowa od spodu chłodnicy zdjęta
- plastikowe nadkole delikatnie pęknięte ale to na odcinku 2-3 cm i to na końcu ( tylne nadkola/ błotniki są wyścielane takim jakby welurem, przednie są gołe plastikowe i nie siedzą tak sztywno jak tylne, czy to ma wpływ? )
- sprawdzony tłumik, siedzi twardo
- sprawdzone złącze elastyczne tłumika, jest zdrowie, wygląda jak nowe.
- żadnej dziury w tłumiku
- obejrzałem od spodu i od góry praktycznie każdy element, to co było luźniejsze zostało usztywnione ( akumulator, obudowa filtra paliwa, filtra powietrza.



Szczerze nie wiem gdzie szukać problemu. Słychać ewidentnie z prawej strony z okolic podszybia, ewentualnie spod deski rozdzielczej za schowkiem. Czy ma ktoś jakiś pomysł lub miał taki sam problem?

Tutaj filmik, najlepiej słuchać na słuchawkach wtedy najlepiej to będziecie mogli usłyszeć.

https://www.youtube.com/watch?v=fPHjx161ZRM


P.S. Jeszcze przed wymianą dwumasu przy gaszeniu słychać było takie stukanie od silnika, zwalałem to na dwumas, bez względu czy sprzęgło wciśnięte czy nie, jest taki stukot przy gaszeniu.
Sprawdziłem to i stukot jest z okolic skrzyni. Czy to może być zużyta poduszka? Czy może być tak że przez nią są przenoszone jakies wibracje i stąd te dźwięki? Dziś nagrałem to w kanale, wygląda to tak
:


https://www.youtube.com/watch?v=7sWM...ature=youtu.be


Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc !
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem