View Single Post
Stary 23-07-2012, 08:59   #54
pitek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2010
Model: fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Właśnie ta "nowa" miała przód i tył na tej samej wysokości. Zastanawiałem się czy może jest u mnie tylko wizualna róznica ze względu np. na inaczej "wykrojone" nadkola (tzn. czy z przodu nie jest wyżej ten profil nadkola /nie wiem jak to fachowo napisać/). Ale jest widoczna róznica między przodem i tyłem.
Najważniejsza sprawa!! po telefonach do mechanika, który wymieniał sprężyne z przodu. Twierdzi, ze dobierał sprężyny według nr VIN i "wyrzuciło mu " w progamie RA1814 i RA1818 i że RA1814 fizycznie nie pasowały, a RA1818 idealnie spasowały.
Zacząłem obdzwaniać przedstawiciela producentai i innych mechaników i okazuje się, że RA1814 są przeznaczone do modeli do 2004 1,4 benzyna (moja fuzja to 1,4 benz 2003), a RA1818 od 2004. I nikomu z nich po wpisaniu nr VIN nie wyskoczyły dwie propozycje (mechanik na to stwierdził, że moga mieć inne programy i dlatego). Kupiłem auto z przebiegiem 40tys w 2008, auto serwisowane w ASO i nic mi nie wiadomo o wymianie amortyzatorów z przodu.... co zasugerował tenże mechanik. Druga moja wątpliwość to nawet jeżeli założyć, że był wymieniany amortyzator to dlaczego na starych sprężynach autko było niżej.
Nie wiem jak ugryść temat, ale bardzo mnie nurtuje bo nie wiem co może się dziać dalej przy takiej geometrii samochodu. Te nowe sprężyny są twardsze, przez co pewnie też szybko się nie "wyrobią".
pitek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem