View Single Post
Stary 17-09-2012, 09:41   #56
pitek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2010
Model: fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Jestem po wymianie. Okazało się, że mechanior zamontował sprężyne RA1818 do rocznika 2004 (mój to 2003) i uparcie twierdzi że miał obydwa typy tzn. RA1814 (do 01.2004) i RA1818(od01.2004) i ze do mojej Fuzji nei pasowała, ta "starsza"... hmmm. mimo że katalog producenta jednoznacznie podaje, że ja mam mieć RA1814. Zakupiłem więc sam RA1814 i wymieniłem w Krakowie i co się okazuje?... że idelanie pasują. A na moje pytanie do mechanika, czy były jakieś problemy z załozeniem, zrobił zdziwioną mine i pyta: A miały być jakieś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordzik teraz wygląda "normalnie", czyli jest w równej linii,a nie jak wcześniej z podniesionym przodem. Geometria ustawiona bez problemu i mięciutka jazda ... już nie boje się ze mi pląby powylatują hehe
RA1818 są wyższe o około 2,5cm, mają większą średnice zwoju i do tego są twardsze, a i średnica gniazd nieznacznie się różnią.
Nie wiem skąd tłumaczenie poprzedniego mechanika, że nie pasowały.
Dodatkowo UWAGA!! przy zakupie sprężyn sprawdzajacie na wszelki wypadek roczniki w katalogu producenta, bo spotkałem sie na aukcjach, że goście podają błednie roczniki lub błednie odczytuja z katalogu i niektórzy mimo zwróconej uwagi nadal się upierają przy swoim.
Przekonałem się na własnej skórze.
pitek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem