View Single Post
Stary 22-06-2014, 22:21   #1
mechamik
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 115km
Rocznik: 2010
Postów: 21
Exclamation Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Witam,

Od paru dni jestem zadowolonym posiadaczem Mondeo MK4 2.0 TDCi z 2010 roku. Wrocilem wlasnie z podrozy podczas ktorej nakrecilem prawie 1300km.

Wszystko byloby ok gdyby nie to, ze w czasie jej trwania trzy razy pojawil sie komunikat usterka silnika. Pierwszy raz po przejechaniu okolo 550km, przy zjezdzie po pokonaniu 90km autostrady A4. Po zgaszeniu silnika i przerwie rownej dlugosci spalonego papierosa komunikat zniknal. Dzis niestety wyskoczyl kolejne dwa razy i takze po krotkiej przerwie zniknal.

Mialem wrazenie, ze po pojawieniu sie tego komunikatu, chwilowe spalanie wzroslo z 0,8 do 1,2-1,3. Czy to moze byc komunikat sugerujacy wypalanie filtra DPF?? Mialem takie wrazenie gdyz wydawalo mi sie tez, ze po pojawieniu sie tego komunikatu silnik tak jakby zaczal mniej rowno pracowac. Tyle, ze tak jakby zbyt czesto sie ten komunikat pojawia jesli mialby byc zwiastunem wypalania filtra.

Komunikat byl, swiecila sie kontrolka 'I' ale nie zauwazylem, zeby gorzej jechal. Dynamika bez zmian, spalanie tez.

Czy ktos moze mi pomoc i wyjasnic co to moze byc? Jestem swiezym uzytkownkiem auta z tak nowoczenym silnikiem diesla stad troche sie niepokoje.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez mechamik ; 22-06-2014 o 22:24
mechamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem