View Single Post
Stary 24-05-2016, 20:50   #57
PetBoy
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Olkusz
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Jak by kogoś interesowałem jak wymieniałem u siebie. Ford Fusion rok 2006.
Przed wymianą przeczytaj wszystkie punkty!
• poluzowałem złączone nakrętki piasty (nie odginałem żadnych blaszek – wszystkie nakrętki odkręcają się razem) kluczem nasadowym 32 - zalecam taki z mocowaniem 1 cal, 1/2 cala giąłem
• poluzowałem 4 śruby felgi
• unieść pojazd (podstawić kobyłkę)
• odkręciłem i zdjąłem koło
• odpiąłem mocowanie przewodu hamulcowego przy amortyzatorze
• odkręciłem i zdjąłem zacisk hamulcowy (położyłem go na dużym drewnianym klocku - przewód jest dostatecznie długi)
• próbowałem odkręcić przewód wraz z czujnikiem ABS (podobno po odkręceniu śruby wyciąga się go w górę – tu trzeba cierpliwości i wyjątkowej delikatności) - mi się nie udało wyciągnąć
• zdjąłem tarczę hamulcową
• odkręciłem połączone nakrętki pasty
• odkręciłem nakrętkę drążka kierowniczego oraz łącznika stabilizatora - pociągniecie wahacza w dół spowodowało wyjście łącznika stabilizatora
• poluzowałem 3 nakrętki (pod maską) górnego mocowania amortyzatora osadzonego w otworze nadkola kluczem 13
• wypchnąłem ze zwrotnicy oś za pomocą ściągacza 3 ramiennego - uważać tu aby nie wyciągnąć ośki z silnika
• odkręciłem górne 3 nakrętki i wyjąłem zespół zwrotnica/Mc_Person z amortyzatorem
• sprężynę miałem pękniętą więc nie była ona napięta w amortyzatorze więc nie musiałem korzystać ze ściągaczy
• odkręciłem ostatnią górną śrubę u góry amortyzatora trzymającą sprężynę (nakrętka samoblokująca plus zardzewiały gwint od strony kierowcy - tu miałem najwięcej pracy)
• nową sprężynę ściągnąć ściągaczami lub jeżeli masz dostęp do prasy hydraulicznej jak ja zacisnąłem ją a następnie złapałem ściągaczami do spręzyn (dużo mniej pracy jak nie ma się dobrych ściągaczy)
• po umieszczeniu sprężyny i nakręceniu górnej śruby mocującej w amortyzatorze resztę skręcamy w odwrotnej kolejności

Ponieważ nie odczepiłem kabelka ABS wszytko robiłem tuż przy samochodzie na drewnianych klockach. Wymieniłem ułamaną na KYB i z tej strony samochód jest niższy o 1-2 cm. Zbieżności nie straciłem.
PetBoy jest offline   Odpowiedź z Cytatem