View Single Post
Stary 21-12-2017, 21:57   #4
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: P0017 - złe ustawienie rozrządu, czy wadliwe fazy rozrządu?

Cytat:
Napisał Bartuś01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A serwis ma jakiś mądry pomysł na ten problem ?
Sprawa nie jest banalna i chyba trzeba tu łebskiego gościa....
Jestem w trakcie umawiania się, nie jest łatwo o termin...


Cytat:
Napisał Autopros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na poważnie, to w tych silnikach akurat łatwo popaprać ustawienie rozrządu, choćby przy skręcaniu ze sobą wałka i wariatora oraz koła pasowego z wałem.
Pierwszy raz był źle ustawiony. Wskutek błędu P0017 dałem do drugiego mechanika, który potwierdził, że był źle ustawiony, bo nie szło blokad ustawić. Przesunięcie było minimalne, może 1mm. Drugi mechanik przy pierwszym podejściu też uwalił sprawę. Nie wiedział, że trzeba blokować też na kole pasowym i auto nie odpalało. Ale ostatecznie doszedł do tego co źle zrobił i poprawił się. Zarzeka się, że na 100% jest ustawiony dobrze, zwracał na to szczególną uwagę.
Poza tym ciężko mi wierzyć, że 2 mechaników pod rząd nie umiałoby go ustawić.

Cytat:
Napisał Autopros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzone solenoidy zmiennych faz. OK, elektrycznie sprawne, ale dla spokoju sumienia zajrzałbym do sitek, które są na ich zasilaniu olejem.
Selenoidy to elektrozawory sterujące zmiennymi fazami rozrządu?
Co do sitek - nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale podczas sprawdzania elektrozworów tylko na 1 z 4 widziałem sitko (2 elektrozawory z mojego auta, drugie dwa z drugiego sprawnego Focusa z tym samym silnikiem).

Cytat:
Napisał Autopros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszesz, że zostały wymienione oba wariatory. To akurat najdziwniejsze w całej historii, bo objaw braku synchronizacji przy niskich obrotach wskazuje na uszkodzenie koła zmiennych faz. Przerabiałem ten temat na kilku silnikach Ti-VCT (w tym niestety również na własnym). Dlaczego tak się dzieje? Bo wariator nie przestawia się prawidłowo tylko w danych warunkach, w daną stronę. Gasisz, odpalasz, jedzie pięknie, sterownik czyta błąd w określonych warunkach raz, drugi, a za trzecim wyrzuca check i ogranicza działanie zmiennych faz. Przy takich objawach (i barku błędów w sterowaniu zmiennymi fazami) zawsze pomagała wymiana wariatorów.
Oba były na 100% wymieione na nowe. Drugi mechanik potwierdził to. I faktycznie, była lekka poprawa po wymianie. Przestał zapalać się "check" na desce rozdzielczej. Ale kwestia występowania błędu P0017 oraz ASS OFF, a co najgorsze - spadku mocy wskutek przesunięcia turbiny o jakieś 800obr (mierzone "na oko") pozostała.

Co do ciśnienia oleju - postaram się dorwać kogoś z takim miernikiem. Ale chyba nie będzie łatwo, bo to nie są często spotykane rzeczy. W którym miejscu dokładnie się wpinać?

Ostatnio edytowane przez p4damczyk ; 21-12-2017 o 22:04
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem