Temat: [Kuga 2008-2012] Niezaliczony przegląd techniczny
View Single Post
Stary 04-07-2019, 21:59   #1
SamoMory
ford::amateur
 
Imię: Samo
Zarejestrowany: 04-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Niezaliczony przegląd techniczny

Niezaliczony przegląd techniczny.

Witam!

Zwracam się do wszystkich z wielka prośba!
Kupiłem auto w Niemczech, FORD KUGA mk1 2009. Auto ma pełna historie a i sprawdzone km - 135000km. A i ogólny stan odpowiada tym km.

Kiedy go brałem do domu, zaświeciła przy starcie aucie czerwona kontrolka oleju, po czym po naciśnięciu pedału gazu zgasła natychmiast. Oleju jest na pewno wystarczająco dużo - przy maksymalnej granicy miarki do sprawdzania oleju.

Ostatnia wymiana była przed Ok.20000km. Myślałem, ze może będzie potrzebna kolejna wymiana ale najpierw chciałem auto dac na przegląd i miec go czym prędzej do dyspozycji. Dziś się dowiedziałem, ze Kuga nie przeszła przeglądu z powodu zwiększonej emisji spalin. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo na coś takiego nie byłem przygotowany. Trzeba usunąć ten błąd a wtedy auto miało by przejść przegląd...

A teraz moje pytanie.
Wiecie może z tego opisu o co może chodzic. Czy kontrolka oleju po starcie silnika może mieć z tym jakiś związek? Dużo czytałem o filtrze DPF, ale wtedy auto miało by być w trybie awaryjnym, moje nie jest.

Auto idzie w przyszłym tygodniu na diagnostykę, ale do tego czasu chciałbym zaciągnąć porady bardziej doświadczonych użytkowników.
Ma ktoś może jakiś pomysł?

Dziękuje za odpowiedzi!
Pozdrawiam
SamoMory jest offline   Odpowiedź z Cytatem