View Single Post
Stary 25-03-2020, 16:39   #3
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

1. A to ciekawe, bo akurat takie spisałem z samego wtryskiwacza który był na aucie. Przy kupowaniu posługiwałem się też tą stroną https://turbo-diesel.co.uk/product/d...1q9k546ba-new/ i wychodzi że to jeden i ten sam wtrysk. Chyba że o czymś nie wiem...

4. Jakieś problemy większe z przepisaniem immo na nową pompę? Pamiętam że w DI tak było trzeba zrobić i lepiej było zregenerować tą która już jest na aucie. Generalnie zapomniałem dopisać że po ostatniej awarii pierwsze co zrobiłem to kupiłem dwa regenerowane wtryski. Trochę się chyba pośpieszyłem i głupio kazałem i tak je zamontować bo "a nóż może to" po ostatnich problemach z wtryskami.

5. Jeśli po sprawdzeniu EGR okazał się sprawny to coś to da dokładniej?

6. To była moja pierwsza myśl w momencie kiedy po odpaleniu dymił na biało. Modele z inną wersją koni pasują? Bo zgaduje że silnik ten sam tylko oprogramowanie/wtryski inne.


Ciekawi mnie że nic nie zostało wspomniane o samym silniku. Przez to że chodzi w miarę równo i odpalił na krótko oznacza że można wyeliminować uszkodzone tłoki?

Czyli bym musiał na ten moment załatwić pompę żeby patrzeć co dalej, tylko co syfem który został w układzie w takim razie? Jakby nie było ją też zarżnie, chyba że taka 'chwila' na sprawdzenie pracy nie wyrządzi dużych szkód.
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem