View Single Post
Stary 29-03-2020, 17:35   #7
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd wiesz jak jest kompresja? Mierzona była?
Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-Kompresja na każdym z cylindrów jest (27 bar chyba z tego co pamiętam, ale mogę się mylić, wiem że były ok jak byłem u nich przy testach)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki ten dym jest? Jeżeli szaro-niebieski (taki szklisty) i śmierdzi paliwem, to typowe tego przyczyny to:
Ciężko mi powiedzieć, jak dla mnie był biały, ale trochę niebieskiego w sobie miał, więc chyba to będzie to.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że chciałbyś mieć pewność, że sam silnik mechanicznie jest ok. Jeżeli zmierzyłeś spręż i jest wyrównany i ma prawidłowe wartości, silnik pracuje cicho, nie stuka, to być może warto zająć się tylko układem paliwowym.
Zgadza się, jeśli silnik by był padnięty to bym wolał się nie bawić w naprawę układu paliwowego bez znalezienia wpierw innej sztuki do swapu. W dieslu ciężko nazwać to "cichą" pracą ale chodzi całkiem ładnie. Jedyne co to delikatnie podryguje. Przypomniałem sobie teraz, że gdy go odpalili na krótko z baniakiem paliwa to na postoju gdy dodawałem gazu, dopiero po chwili od naciśnięcia wchodził na wyższe obroty.

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 29-03-2020 o 17:39
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem