View Single Post
Stary 27-03-2020, 08:36   #10
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie działaj po omacku. Ściągnij schematy z etis.ford.com (dostęp 8 Euro za godzinę, 15 euro za 24 godziny) lub poproś forumowiczów o takie będzie dużo łatwiej.
Ale jak widzę kolega msowi deklarował pomoc w swoim poście z czerwca 2019 w tym wątku. Skontaktuj się z nim.

Przerobiłem taki temat w moim s-max'ie mk2 a to z pewnością podobne auta w tym zakresie. I z tego co pamiętam plus musi być podany zarówno na moduł fotela kierowcy DSM i panel przełączników w fotelu, no i oczywiście minusy. Osobiście dołożyłem kabelki zgodnie ze schematem z innego złącza (na wysokości lewego słupka). Do uruchomienia pamięci fotela kierowcy w s-maxie (myślę że podobnie jest w mondeo mk5) niezbędne było jeszcze wpięcie modułu DSM do sieci komunikacyjnej modułów, wymiana modułu drzwi kierowcy i oczywiście wymiana panelu z klamką na panel z przełącznikiem do zapisywania i wywołania położenia fotela.

Może te informacje ci się przydadzą jako wskazówka.

powodzenia
Dzięki za info, żeby uprościć sobie pracę,nie planuje montażu, pamięci do foteli, wystarczy,kiedy będzie samo sterowanie przyciskami w samym fotelu.
Ale przeglądając YouTube, znalazłem film, znanego (chyba tak mi się zdaje),w tych kręgach, człowieka, który właśnie przekłada fotele, na skóry,i ten komplet co montował,miał elektryczne sterowanie fotela pasażera,a oryginalnie ,w jego aucie,było to manualne,i co ciekawe,po wpięciu, dużej wtyczki,fotel ,dało się sterować.
Jeśli ogarnę temat,to wkleję film,w sumie,używam tylko telefonu.
Tomek;-)
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem