Temat: [Mondeo 2000-2007] nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.
View Single Post
Stary 04-05-2009, 11:22   #13
salo5
ford::average
 
Avatar salo5
 
Zarejestrowany: 02-09-2005
Skąd: Lubsko, POLAND
Model: Mondeo
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2005 FL
Postów: 182
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji i chłodnicy w MK3 FL

Cytat:
Napisał marek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Zapomniales o BHP!!! przy wszelkich prubach podlaczania wentylatora powinien on byc zamocowany w calosci jak na pierwszym zdjeciu np. w imadle. Z krecacym sie wentylatorem nie ma zartow!!!
2) Silnik mozna sprawdzic od razu podajac na odpieta wtyczke silnika napiecie przez dodatkowe przewody z akumulatora
Jeszcze raz gratuluje i mysle ze te informacje beda bardzo przydatne
Odpowiadam:
1) silnik podłączany był na krótko tylko przytknieciem kabli do akumulatora. Można mocno trzymać w rękach i nie powinien wyrwać sie przy mocnym uchwycie.
2) można sprawdzić, ale mając go bliżej z odkręconym "śmigłem" można lepiej usłyszeć co z nim się dzieje, bo po zwyklym przedmuchaniu powietrzem z pompki nożnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. juz mozna było usłyszeć, że silnik może ruszyć.

Z BHP nie ma żartów.
Przy demontowaniu wiatraka wraz ze stelażem najlepiej wyjąć prawą lampę (patrząc od przodu auta), wtedy dostęp jest wręcz świetny.

Aha!
Przy składaniu obudowy silnika radzę wzmocnić ja troszkę, bo mi część zacisków się ułamała. Można zespawać obudowę, lub jeszcze dodatkowo zrobić obejmę z tym, że nie może ona być duża bo śmigło może nie pasować.


Pozdrawiam!
__________________
... . ... ... discjockey szczerzy kły znad konsolety ... ... . ...
http://forum.fordclubpolska.org/imag...ine=1241382287
salo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem