Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 16-01-2018, 15:28   #4482
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ciąg dalszy historii sprzęgła MKV 1.5 EB

Jak się pojeździ dłużej po mieście to przy ruszaniu z 1 czuć "terkotanie/zgrzyt/drgania" coś jakbym ruszał z za niskiego biegu, a czasem słychać pisk, szczególnie przy jeździe pod górkę.

Byłem w czwartek w ASO umówiony na godz. 15:30. Po przybyciu ASO stwierdziło, że nie ma testera, więc musza mnie umówić na inny dzień, w którym już zabukowali testera, serwis i doradce.

Przejeżdzam dzisiaj do ASO z usterką sprzęgła, oczywiście dzisiaj jak i w czwartek jeździłem wcześniej godzinę po mieście, aby na pewno usterka występowała, żeby mnie nie odesłali z kwitkiem.

Tester wsiadł, ruszył od razu usłyszał pisk i potwierdził moje usterki, które zgłosiłem.

Samochód wjechał na serwis. Po 2 godzinach stwierdzili, że niestety ASO widzi usterkę, ale żeby ją zdiagnozować muszą wszystko rozebrać i zrobią to tylko wtedy, jeżeli zgodzę się na koszt ok. 1600 zł jeżeli Ford Polska nie zaakceptuje naprawy gwarancyjnej...

Oczywiście ich rady w stylu: "Niech Pan jeszcze pojeździ z tym do końca gwarancji" to im odpowiedziałem, że jak do końca sprzęgło zajeżdżę to już wtedy na pewno mi go nie wymienią.

Ręce mi opadają. 37 000 km i takie cyrki...

W czwartek jadę do kolejnego serwisu, a jak odpowiedzą mi to samo to wracam do ASO z dnia dzisiejszego i niech rozbierają*wszystko, ale będę się z nimi sądzić jak nie uznają naprawy gwarancyjnej.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem