Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 22-01-2018, 07:49   #4490
markusp
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Kombi Edition pak. Titanium
Silnik: 2.0 TDCI manual SYNC2
Rocznik: 2016 150KM->180KM by tedi_k
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał wujek1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
ostatnio 2 razy miałem problem z uruchomieniem auta – rozładowany akumulator. Po naładowaniu, test akumulatora i atlernatora wykazał pawidłowe działanie. Wygląda na to, że jest duży pobór prądu przy wyłączonym zapłonie??? Wszystkie odbiorniki w kabinie wyłączone i załączony alarm. Czy miał ktoś podobny problem?
Witam, w piątek miałem ten sam problem. We wtorek auto paliło normalnie wyłączyłem zapłon i zamknąłem auto. W piątek rano "zonk", auto nie reaguje na kluczyk, otworzyłem grotem. Sprawdziłem miernikiem i akumulator miał 4,5V, totalnie padnięty. Jako że byłem za granicą ( w Czechach) zadzwoniłem do Ford Polska i powiadomiłem o problemie. Po 1,5 godz. od zgłoszenia pojawił się technik z assistance pomoc i za pomocą kabli odpalił Mondeo od swojego akumulatora. Zalecił podładowanie akumulatora. Podjechałem do Serwisu Forda ( 500m od miejsca mojego postoju) i tam chciałem poprosić o zrobienie na szybko diagnostyki. Niestety nie było wolnego mechanika i pan zaproponował dobicie akumulatora. Doładowałem akumulator i wróciłem do domu. W między czasie zamówiłem wizytę w serwisie Forda w Polsce na najbliższą sobotę.
Chciałbym zapytać znawców, co mogło być przyczyną tak szybkiego rozładowania akumulatora?
markusp jest offline   Odpowiedź z Cytatem