Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana foteli na wentylowane
View Single Post
Stary 07-05-2021, 18:42   #10
memberofhs
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 26-04-2021
Skąd: bytom
Model: mondeo
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na wentylowane

Pozwoli autor postu że podepnę się pod jego post? Mam prawie że identyczny problem związany z instalacją i grzaniem:
Mam mondeo 4 z 2010 roku (przedlift). Dokupiłem oryginalną wiązkę z polifta najprawdopodobniej-wtyczka szara przy biegach ma inny kształt. Wydłubałem tylko wiązkę grzanej kanapy z całej wiązki samochodu i tak: mam dwa kable plusowe wydłubane ze skrzynki bezpieczników. Nie pamiętam dokładnie kolorów. Do tego mam trzy kable chyba masowe. Każdy kabel był "zaklejony/zaprasowany" w inny. Stanowiło to w miejscu styku zlepek kabli tego samego koloru. Zakładam, że są to masy. Kolory to czarno-biały, czarno fioletowy jak dobrze pamiętam i jeszcze jakiś. Jeśli jest jak mówię to z tym nie będę miał problemu.
Problem mam z podłączeniem jednego kabla: cieniutki, żółty czy żółto-czerwony. Jest tego dwie sztuki, które schodzą się w jeden mały pin wydłubany z tej szarej kostki przy biegach. To coś jakby kabel sygnałowy-z jednej strony pin do wpięcia, z drugiej leci do każdej wtyczki/kostki siedzenia. Czyli lewa i prawa strona. Gdzie mam się tym kablem wpiąć? W włącznik tylnej kanapy? W szarą kostkę przy biegach? Jeśli szara kostka przy biegach to w który pin, w które miejsce? Coś w pinach trzeba zmieniać skoro wiązka jest z polifta, a ja mam przedlifta? Którędy oryginalnie ten kabelek idzie w aucie? Środkowym tunelem pod dywanem?

Druga sprawa: wiązka przednia grzania foteli. Mam takową. Ma ktoś jakiś schemat jak należy ją przerobić, w jakie piny jak się wpiąć, by zrobić wiązkę pod tylni przycisk grzania kanapy? Mam przycisk na tył, kawałek wtyczki z kabelkami. Jak się tym dopiąć do obecnej wiązki grzania przednich foteli?
memberofhs jest offline   Odpowiedź z Cytatem