Temat: [Focus 2018- ] Wyciszenie kabiny Active kombi
View Single Post
Stary 14-02-2020, 14:11   #28
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dowiedziałem się, że w pierwszej połowie 2019 roku system ANC występował standardowo dla silników Ecoblue np w Titanium. Od listopada 2019 (rok modelowy 2020) Ford usunął to ze specyfikacji i już...Tak jak w Focusach usunął wielowachacz z tyłu i już.
Maiłem system ANC wyszczególniony w umowie zakupu auta... odebrałem auto... jeżdżę parę dni... sprawdzam po kolei co jest w tym aucie, wszystkie systemy... i zonk... ANC brak... (auto zamówiłem we wrześniu, a wyprodukowali go w grudniu, już w nowej okrojonej z ANC kompletacji)
Szkoda... Jechałem w Alpy dość szybko po niemieckich autostradach... box na dachu trochę dodatkowo hałasował... przydałby się ten ANC, który miał być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rzeczywiście do 100-120 km/h nie ma to większego znaczenia, ale od około 140km/h już ma... i nie chodzi tu o opony, ani o jakąś szczególną hałaśliwość silnika, tylko o szum opływu budy.

Piszesz, że u Ciebie przy 150 km/h jest cisza...?
Jedź 80 km/h... ustaw sobie cichutko jakąś fajną muzyczkę (tylko nie jakieś łubudubu tylko jakiś np. Smooth Jazz)
Przyspiesz do 150 km/h
Nadal słyszysz tą cichutko ustawioną muzyczkę?
Znalazłem mondeo st-line z dieslem z Active Noise Control, więc miałeś rację, można to było zamówić nie tylko do Vignale

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#b1e9342271

A co do pomiarów hałasu, ostatnio pojechałem do Krakowa i włączyłem Sound Meter aby zmierzyć hałas przy 150km/h wg licznika, tempomat. Obroty ok 2600, sucho, brak wiatru, radyjko off i wskazania ok 66-68 dB. Telefon na środkowej konsoli, kalibracja na "0". Zmierz tak samo u siebie zobaczymy z grubsza czy jest podobnie
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem