View Single Post
Stary 23-05-2011, 09:52   #29
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał chrisjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Czy uaktualniając oprogramowanie, aktualizują się wszyskie komponenty auta?
AFAIK każdy moduł (GEM, PCM, RCM, HCM, IC, etc.) aktualizuje się osobno.

Cytat:
Napisał chrisjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S.2 Czy taką aktualizacje można wykonać tylko w ASO?? Bo cena trochę zaporowa jak na niewiadomy efekt.
Można poza ASO. Trzeba szukać warsztatu, który posiada w miarę aktualnego IDSa (oprogramowanie IDS + interfejs Rotunda). Większość nieautoryzowanych korzysta z chińskich podróbek i zwykle są kilka wersji wstecz bo na najnowszych klony się chyba blokują... Ale bywa, że i ASO zwleka z aktualizacją mimo, że dostaje cyklicznie płytkę z nową wersją (przez internet też moga pobierać).

Z aktualizacją radia możesz mieć problem - w sieci krążą opisy procedury aktualizacji (na FCP też znajdziesz) ale - jak na razie - nie słyszałem o choćby jednym przypadku udanej akutualizacji... nie widziałem też nigdzie plików z z kalibracją/aktualizacją do radia.

Nie wiem jak przy zwykłych zegarach ale w wersji Convers+ (przed liftem) były trzy wersje sprzętowe zegarów i nie wszystkie współpracowały z USB - tutaj szczegóły: http://forum.fordclubpolska.org/show...1&postcount=10
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 23-05-2011 o 09:58
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem