Temat: [Focus 2004-2008] Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
View Single Post
Stary 12-09-2019, 13:03   #95
powernet
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2 HB / S-MAX mk2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM / 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2005 / 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe

Cytat:
Napisał picia78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No w sumie mam czasem błąd komunikacji CAN, testy przycisków gem robione, opór też sprawdzony, wszystkie kostki elektryczne w skrzynce bezpiecznków przeczyszczone kontakt sprayem.
Od 2 tygodni sprawdzam błędy DTC. Błąd komunikacji miałem jednego dnia i kilka razy P0504-61-"Brake switch A/B correlation". GEM czyściłem na wiosnę.

Rozumiem że sugerujecie przeczyścić/skontrolować styki w HEC i PCM? A może jeszcze jakiś inny moduł?

Natomiast wczoraj jadąc z kolegą zresetowaliśmy HEC w czasie jazdy. Po resecie wskazania chwilowego spalania były wyświetlane przez około 5 minut (co by sugerowało zimny lut).
Dziś rano zresetowałem HEC przed wyjazdem z garażu (temperatura w garażu 20stC). Wskazanie chwilowego spalania miałem do przyjazdu do pracy i zgaszenia silnika (37minut / około 25km).

Dla kolegów którzy nie są dotknięci tym problem dodam że zegary pracują prawidłowo, wskazania prędkość, obroty, temperatura, poz. paliwa, chwilowy przebieg, spalanie średnie, średnia prędkość są wyświetlane cały czas prawidłowo. Natomiast chwilowe spalanie, wyświetlane jest przez kilka sekund prawidłowo, a później "--,- l/100km" gdy jedziemy lub " --,- l/h" gdy samochód stoi. I tak okresowo. W czasie takiego wyświetlania chwilowego spalania pozostałe wskazania się odświeżają prawidłowo. W moim przypadku czas wyświetlania i braku wyświetlania jest różny i zmienny.
Funkcję Trip Computer - Instant Fule Consumption aktywowałem trzy lata temu.
powernet jest offline   Odpowiedź z Cytatem