Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie
View Single Post
Stary 06-08-2020, 11:25   #324
betinus
ford::beginner
 
Avatar betinus
 
Zarejestrowany: 13-03-2020
Model: GrandTourneo
Silnik: 1,5 EcoBlue 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał Jagoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie Panów, zakupiłem w marcu wersję Grand w manualu 1.5 i jestem póki co bardzo zadowolony. W prawdzie piszę to z serwisu (rura dochodząca do filtra powietrza zaczęła stukać w obudowę i nie podobał mi się ten dźwięk), ale mam dwie zagadki. Pierwsza to pojemność zbiornika paliwa, na rezerwie sporej nigdy nie wlałem więcej jak 45litrów, a druga - przy zrobionych nieco ponad 5k km przebiegu skończył mi się*już (podobno dolany do pełna w salonie) płyn AdBlue. Pozdrawiam serdecznie!

No to kupiliśmy w podobnym czasie i podobną wersję.
Ja na razie nie mam najmniejszych powodów do narzekań. Jedynie na samym początku miałem mały problem z komputerem pokładowym, ale szybka aktualizacja softu w serwisie i działa.
Nie liczę dwóch pozostałych wizyt spowodowanych przez kunę, której zasmakowały przewody elektryczne i kamienia spod ciężarówki, który rozwalił przednią szybę [emoji17]

Co do AdBlue, to zużycie mocno zależy od stylu jazdy. Ja po tych 4 miesiącach i 16kkm wlałem już 40l AdBlue.

Co do zbiornika to maks co wlalem, po wyjeździe z salonu to chyba 55l pod korek mi weszło, a tak standardowo to w granicach 42-45l przy początku rezerwy mi wchodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
betinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem