View Single Post
Stary 07-03-2020, 21:31   #57
Krasomowca
ford::amateur

Imię: Paweł
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Rafał K., nie zrozum mnie źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nadal uważam, że to co się dzieje z naszymi nowymi fordami to jakaś patologia i jeśli oni czegoś z tym nie zrobią (np. mówi się o wymianie misek olejowych w ramach kolejnej akcji serwisowej), to albo trzeba sprzedać to auto z jak najmniejszą stratą, albo po prostu iść z wybranym salonem do sądu - najlepiej po wejściu czerwcowej zmiany dot. rękojmi, z traktowaniem małych przedsiębiorców jak konsumentówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to rozwiązanie, które zaproponowałem to raczej doraźne rozwiązanie, pozwalające lepiej monitorować aktualny stan DPF - czy elm327 może spowodować zwarcie? nie wiem, narazie tak robię, i czasami dopalam DPFa na jałowym biegu po krótkiej trasie - no ale co mogę jeszcze zrobić? serwis raczej powinien mi podziękować, że nie chcę im dostarczać dodatkowej gwarancyjnej robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrowienia!

Cytat:
Napisał Rafał K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro to takie proste, to dlaczego Ford nie rozwiąże w ten sposób tego problemu? Montując cokolwiek w aucie na gwarancji narażamy sie na jej utratę.Głupie zwarcie w zainstalowanym module może wiele kosztować. Kiedy samochód próbuje wypalać DPF, widać po chwilowym zużyciu paliwa i szarpaniu silnikiem. Problem w tym, że auto cały czas stara się wypalać DPF, nawet zaraz po powrocie z trasy, gdzie przynajmniej teoretycznie powinno wypalić DPF.
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem