View Single Post
Stary 08-06-2010, 10:40   #27
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy przyjrzałeś się jak on działa? Jeżeli nie, to zerknij i dowiesz się, dlaczego odpowiedź na Twoje pytanie brzmi tak.

Co do regularnego czyszczenia, to stanowczo przesadzasz. Jeżeli przyjmę, że pojemność tego urządzonka to 200 ml, to oznacza, że wg Ciebie co miesiąc traciłbym 200 ml oleju. Czyli po 6 miesiącach traciłbym przez odmę 1.2 litra oleju? To moja Fiesta z 1994 roku z wyjeżdżonym silnikiem traci mniej...
Wiem na jakiej zasadzie dziala oil catcher i jak dziala w praktyce. Dlatego jestem zdziwiony Twoim optymizmem co do wylapywania calosci oleju, bo on tego po prostu nie robi. Zmniejsza, ale nie eliminuje w calosci ilosci oleju. Zreszta za 200 zl mozna kupic porzadny odolejacz na bazie tych z ukladow sprezonego powietrza, z filtrem.
Co do pojemnosci to nie tylko o to chodzi, a o fakt, ze im wiecej oleju masz w tym pojemniku tym wiecej dmuchajace powietrze bedzie go zabieralo. Realnie ludziom zbiera sie ok 50-100 ml oleju, ale w tym czym napisales zapominasz o jednym, o czym pisal Ci Wojtek - ze w systemach fabrycznych ten olej splywa do silnika wiec nie ucieka. W przypadku oil catchera mozesz albo go wylac, albo wlac do silnika.
nie jestem przeciwnikiem tego, ludzie z VW maja w tym chyba jedyna mozliwosc przedluzenia zycia EGRa, ale nie jest to cudowny lek na wszystko i ma swoje wady. Zreszta jak poszukasz to zobaczysz, ze mozna go spokojnie zrobic samemu...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem