Temat: [Mondeo 2007-2014] Czujniki ciśnienia i zmiana kół
View Single Post
Stary 19-02-2010, 10:02   #1
zember
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Model: Mondeo Titanium 5d TANGO
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Czujniki ciśnienia i zmiana kół

Prośba do użytkowników Mk4 z czujnikami ciśnienia o ostateczne rozwianie wątpliwości, bo sprzedawca Forda wprawił mnie dzisiaj w osłupienie. ASO również mi nie pomogło. A myślę że właśnie użytkownicy wiedzą jak to działa najlepiej.

Jestem w tuż przed odbiorem nowego mondka rocznik 2010 z czujnikami ciśnienia założonymi w standardowych fabrycznych kołach z letnimi gumami i felgami Alu. Mój dalszy plan był taki aby zakupić dodatkowy komplet felg (tym razem stalowe) i wyposażyć je w zimowe gumy i dodatkowy komplet czujników. Z wcześniejszego rozeznania na forum wiedziałem że taka operacja jest możliwa i nie wymaga żadnego przestrajania co sezon. Tymczasem informacja od Forda jest taka że jednak przestrajanie jest wymagane. Druga informacja była taka że dla felg aluminiowych i stalowych są nieco inne czujniki (może tu jest pies pogrzebany!). Wobec tego powiedziałem sprzedawcy że w takim razie nie będę inwestował w czujniki na zimę bo nie jest to dla mnie tyle warte i będę jeździł bez czujników, a on mi na to że jest to niemożliwe bo będą uporczywe komunikaty o błędach.

Gorąca prośba o informacje jak to naprawdę działa, bo czuję się rolowany przez ASO.
zember jest offline   Odpowiedź z Cytatem