Temat: [Focus 2004-2008] Usterka układu wspomagania
View Single Post
Stary 29-09-2016, 23:46   #1
blupi
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 09-05-2014
Skąd: Pruszków
Model: FFII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Usterka układu wspomagania

Witam,

Poniższy temat był już poruszany na forum, ale wątek został zamknięty bez dokładnego wyjaśniania, przy najmniej jak dla mnie.

Focus Mk 2 z 2005 roku 1,8 TDCI. Padła mi pompa wspomagania, wymienił mi mechanik na nową i obecnie wspomaganie działa bez zarzutów, ale cały czas wyświetla mi się irytujący komunikat "usterka układu wspomagania"

Przy odbiorze samochodu mechanik poinformował mnie, że komunikat się wyświetla, ale żeby go się pozbyć trzeba wykasować błąd w komputerze, on swoim sprzętem nie jest w stanie tego zrobić.

Próbę wykasowania błędów podjąłem w innym warsztacie, ale bezskutecznie. Jako przyczynę wyświetlania się komunikatu podano mi że:
- być może zamontowano mi pompę z innego modelu i dlatego komputer jej nie „przyjmuje”
- być może pompa jest z tego modelu, ale nie jest oryginalna i tez jej komputer nie „przyjmuje”

Wcześniej na forum w podobnym wątku, podana była informacja że powinno się zainstalować sterowniki, ale ten watek nie został dokończony.

Czy u was po wymianie pompy też wyświetla się komunikat „usterka układu wspomagania” i ewentualnie jak się tego pozbyliście?
blupi jest offline   Odpowiedź z Cytatem