Temat: [Focus 2008-2011] 1.6 TDCI niebieski i czarny dym
View Single Post
Stary 13-02-2021, 12:08   #5
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI niebieski i czarny dym

Ok - ciąg dalszy.
Pojeździłem trochę km (może 100) na dymieniu. Gdy zabrakło pomysłów na sprawdzanie to zadzwoniłem się umówić do mechanika. Po telefonie auto ozdrowiało całkowicie, obroty spadają na zadaną wartość, nie dymi, żadnego błędu. Przejechałem już tak 900km. Wszystko ok.
Zrobiłem również test przelewowy wtryskiwaczy 2x - na wolnych i podwyższonych obrotach, wynik 10% różnicy. 1 i 2 cyl dały więcej paliwa z powrotem niż 3 i 4 więc jest ok. Auto mimo mrozów odpala pięknie, równo, nie drży, nie kuleje, chodzi miękko.

Pozostaje jedna kwestia która mi nie daje spokoju.
Temperatura paliwa - bez zapalonego silnika gdy podpinałem komputer FORSCAN na kablu Viaken ST1170 pokazał temperaturę 30 stopni (temp zasysanego powietrza i silnika 2stopnie) podczas testu. Przy jeździe agresywnej w tych warunkach temperaturowych maksymalnie pokazał 67 stopni. Przy jeździe spokojnej mam ok 60 stopni. Temperatura ta rośnie miarowo - im dłużej silnik zapalony tym bardziej rośnie z tych 30 stopni.

Czy silnik ten tak ma?
Podmieniłem raz czujnik na taki, o nieznanym stanie oraz na czujnik z auta znajomego - jest identycznie i u mnie i u niego za każdym razem.
Na ssaniu pomija wartość temperatury paliwa?
Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem