View Single Post
Stary 09-06-2018, 11:26   #1
HenrykPortier
ford::amateur
 
Avatar HenrykPortier
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2018
Skąd: Małogoszcz
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Podczas jazdy często , ale nie zawsze odłącza mi turbinę 1.6 TDCI 109KM

Witam , to cięzki przypadek ( mam nadzieję ,że nie)
Przeglądałem już sporo postów na ten temat. Najpierw opiszę problem , a poźniej co wymieniłem do tej pory w związku z tym.Podczas jazdy (często , ale nie zawsze odłącza mi turbinę i chciałbym wiedzieć co jest tego powodem.Dzieje się to w różnych sytuacjach np. podczas wyprzedzania i w momencie już przejścia na wyższy bieg , zaraz po redukcji biegu , by sprawniej wyprzedzić odcina mi moc i tak samo się dzieje jeśli rozpędzę sie do 140-180 i hamuję tylko biegiem ( w momencie kiedy już wyhamuję do prędkosci 70-80 i przechodzę na 4 bieg znowu odcina .
Wymieniłem już samą turbinę , EGR 5 miesięcy temu , olej , wszystkie filtry .
PIszę tutaj , ponieważ byłem już u 2 mechaników i jeden mówi ,że najprawdopodobniej wężyki podciśnienia , a drugi mówi ,że zapchany EGR , ktory przeciez niedawno wymieniałem i cały układ wokół EGR był czyszczony . Według komputera wskazuje własnie na błąd EGR , mówi iż jest zapchany. I tutaj mam właśnie wątpliwości , bo pojade , zostawie na 2-3 dni , rozbiorą go wyczyszczą cały układ i podejrzewam ,że itak nie rozwiąze to problemu. Czy ktoś miał podobną sytuacje i jest w stanie mi pomóc . Jestem młodym człowiekiem i nie chce poprostu wyrzucać pieniędzy w błoto jeśli nie rozwiąze to problemu. I na mechanice znam się powierzchownie , ale coś tam kumam.
HenrykPortier jest offline   Odpowiedź z Cytatem