View Single Post
Stary 03-11-2006, 13:37   #7
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Zakladając, że pedal bierze w miarę wysoko (tak okolo polowy skoku jest już w miarę mocne hamowanie) to pedal może obniżyć się z 1 góra 2 cm (w naszych starszych autach), ale nie ma prawa więcej.
U mnie na starej pompie ABSu pedal wpadal prawie do podlogi, pompa tyrkotala, ale ABS nie dzialal poprawnie. Po zmianie pompy ABSu wszystko jest super. Do odpowietrzania nie musisz mieć zaplonu, ponieważ pompa i tak jest "uśpiona" i plyn najnormalniej się przez nią "przelewa".
Tak więc u Ciebie wpadanie pedalu w podlogę nie jest normalną rzeczą, bo to jest za glęboko. Moim zdaniem uszkodzona pompa ABSu.

Ale żeby mieć 100% pewności to:
Odpal auto, lekko przegazuj i depnij na hama hamulec w podlogę (na stojącym aucie) i trzymaj tak chwilkę, zwróć uwagę, czy czasem pedal nie wchodzi Ci pomalutku w podlogę (nie ma prawa). W ten sposób upewnimy się, że pompa hamulcowa jest OK

Co do pompy ABSu. Jak odpali szauto i ruszysz, czy wykonuje ona test? Czuć drrrganie przez chwilkę (tak z 0,5 sekundy) i b. prawdopodobne, że leciutko przygasają światla. To dranie powinno być takie b. delikatne musisz je wyczuć. Jeżeli natomiast przygasają światla a nie ma drrrrgania to pompa uszkodzona.
Jak są te drania to ostatnia rzecz. Wiesz już jakie są one intensywne i jak hamujesz w trakcie jazdy "na hama" to te drgania z pompy powinny być podobnie delikatne (tylko nierównomierne mogą być). Jeżeli są jakieś dodatkowe dźwięki w stylu bzr czy coś takiego to pompa ABSu padaka.

Kolejna rzecz
Cytat:
Napisał thered
przy normalnym hamowaniujezeli nacisne 2 raz na pedał hamulce biora wyzej....
Zapowietrzony uklad. Przelej go calego nowym plynem, ale wcześniej sprawdź stan w/w wężyków przy kolach. Jeżeli budzą jakiekolwiek wątpliwości - bezwzględnie nowe, wiem co piszę jest na forum moje przeżycie, w którym moglo zginąć 5 osób.

I na koniec:
Jeżeli pedal wpada Ci w podlogę (prawie) i rzeczywiście testy ABSu byly niepomyslne to mam jedną radę: wyjmij bezpiecznik od ABSu, bo kiedyś może się wydarzyć przykra i straszna rzecz (juz lepiej niech ta kontrolka razi w oczy).

Wierzę, że jest wszystko jasne z nazwami, ale żeby bylo 100% pewności:
Pompa ABS - mam na mysli modul mechaniczny polączony ze sterownikiem. U Ciebie będzie uszkodzona część mechaniczna dlatego sterownik nie ma blędów.
Pompa hamulcowa - po prostu, pompa hamulcowa, to co idą tloczki od wciskania pedalu hamulca.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem