View Single Post
Stary 26-08-2010, 16:37   #34
remka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: ostrów maz.
Model: galaxy
Silnik: TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Witam to mój pierwszy post na tym forum więc pozdrawiam Wszystkich.

Kolega zrobił upgrade softu według poniższej instrukcji. Wszystko przebiegło prawidłowo do punktu” 10”

Instrukcja instalacji:
1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokretło gŁośnosci z Navi NX
3-Zdejmij czarną osłone napedu DVD
4-Jednoczesnie nacisnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Nacisnij DVD EJECT
6-Wprowadz pin radia i naciśnij OK (Wysunie się płyta z navigacją DVD)
7-Włóż płytę z aktualizacją do napędu DVD
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na płycie oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu wykonujemy punkty 4 do 6 wyciągamy płytę CD i wkładamy DVD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik na ok 5 sekund i włączamy ponownie (System załaduje w tle dane z navigacji i polecenia głosowe ok 3min)
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.
Po ponownym uruchomieniu silnika pokazuje się okno z upgrade, daje kontynuuj i stoi, nie słychać pracy płyty, system totalnie zawieszony. Aby system wstał pomaga jedynie odłączenie klemy akumulatora. Po załadowaniu płyty z mapami mam komunikat o niekompatybilności .

Wgrany soft to :
Wersja aktualna:
NX SP 5.1 - 905 - 03.08.2009

Kolega @jas!ek napisał:

Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.


Czytając ten post widzę sytuacje podobną do mojej, z ta różnica że po wejściu w menu serwisowe nie widzę „Download system”, gdzie go szukać?

W jaki sposób wrócić w ostateczności do oryginalnego softu z 2007 roku i gdzie go szukać?

Pozdrawiam zdesperowany
remka jest offline   Odpowiedź z Cytatem