View Single Post
Stary 01-04-2016, 12:22   #22
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,363
Domyślnie Czy istnieją aktualizacje do nawigacji, gdzie można znaleźć informacje o aktualizacji

Witam serdecznie

Dealerzy i ASO mnie męczą, zadaję im proste pytanie na temat nawigacji, a zamiast dostać odpowiedź, to mnie męczą o jakieś bzdury.
Spróbuję dzisiaj jeszcze raz ale w międzyczasie, czy ktoś orientuje się jak szukać aktualizacji do wbudowanej nawigacji do Focusa MK3 Estate Titanium X?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jako że mam anglika, to wersja może się różnić, ale orientuje się ktoś jak można znaleźć cóż to za nawi? Instrukcja niby ma znaczki "Navteq" a na necie non-stop widzę że to TomTom, tyle że ja w nawigacjach siedziałem przez kilka lat (byłem nawet przez kilka lat beta-testerem Automapy) i wygląda mi to na Navteq. Czy na różne kraje było wydawane różne oprogramowanie?

Co ciekawe, nawigacja ma nawet komunikaty po Polsku (mimo że jest to angielskie auto) a komunikaty są naprawdę dokładne "Za 2 km, trzymaj się lewego pasa aby użyć zjazdu numer 9 na trasę A5", dokładność mapy jak na razie bardzo mi odpowiada (nie wiem jak na Polskę, ale w UK nie jest źle)

Do tej pory nie mogę się przyzwyczaić do algorytmów wyliczających trasę ale dojdę co i jak.

Coś gdzieś doczytałem na forum że po aktualizacji na ekranie nawigacji pojawiły się dodatkowe informacje których bardzo mi brakuje: np. odległość do celu lub czas dojazdu ale nie wiem czy aktualizacja nie dotyczyła tylko nawigacji z ekranem dotykowym (Focus MK3 FL).

Czy jest ktoś w posiadaniu informacji cóż to za nawigacja, jakie wyszły wersje map/programu i jak to można sprawdzić?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem