View Single Post
Stary 19-04-2017, 23:32   #1
adriank9
ford::amateur
 
Avatar adriank9
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mustang
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie ST - 2 błędy - #1 grzeje tylko przy MAX, #2 błąd jest, nie ma wpływu

Witam,

Jest to wersja 5d z 2016 1.6 ale niestety autko wyświetla mi 2 błędy.

1. P0128 - nie wiem czy zmieniać termostat czy nie. Auto grzeje tylko jak ustawię MAX, jak dam np. 28st to dmucha powietrzem zimnym (przy wyłączonej/włączonej klimie). Klima sama w sobie działa bardzo dobrze.
Błąd ten wyskakuje nawet jeśli nie uruchamiam dmuchawy. Po resecie za kilka dni wraca.
- Mam też wrażenie, że wskaźnik temperatury silnika trochę oszukuje. Po odpaleniu na zimym silniku, wskaźnik po 2-3 km pokazuje temp "normalną" (o..). Gdyby to było lato to nic dziwnego. Gdzieś wyczytałem, że to może być związane z płynem chłodnicy (mały stan). To dopiero sprawdzę.
- Jak nie termostat ani nic innego to może któryś z tych "dziadów" do wymiany ale który? Patrz załącznik.

2. P061A - po resecie wyskakuje po paru dniach, co ciekawe, nawet przy normalnej jeździe tj. spokojniej, delikatnej. Nie wyskakuje od razu jak "dępnę". Po prostu 2-3 dni i błąd wraca bez względu na typ jazdy, jednakowoż nie ma to wypływu na moc auta. Autko jest tak samo mocne jak przed pojawieniem się błędu.

a) Gdzieś wyczytałem, że przyczyną może być brudny filtr.
- Sprawdziłem, filtr K&N czysty.
b) Gdzieś indziej, że silnik ma za duży moment dla komputera.
- Auto jest dłubnięte. Jeżdżę tylko na 98 więc może nie lubi naszego paliwa? ale przecież gorzej jak się leje gorsze paliwo przy mapie niż lepsze, chyba, że moja miejscowa stacja ma słabej jakości 98.
c) Podejrzewałem też, że przed sprzedażą wgrano mi spowrotem stock'owy program ale nie bo porównywałem moją ST z Fiestą ST 3d dłubniętą na 220KM i moja odpycha się lepiej więc może przyczyną tego błędu jest coś innego. Może trzeba jechać do tunera i edytować mapę dla naszego paliwa?
W Mustangu USA nie ma tego typu problemu z paliwem więc zakładam, że raczej to nie to.

Poza tym oba te błędy wyskakują od niedawna, wcześniej ich nie było.
Może są ze sobą jakoś powiązane? Nie wiem, proszę o pomoc.
Nie wiem też, który z nich pojawia się pierwszy i tym samym jest przyczyną zaświecającego się CHECK ENGINE.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 18009117_10212424784883577_125774392_n.jpg (66.9 KB, 8 wyświetleń)
__________________
Dziękuję i pozdrawiam
Adrian
adriank9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem